اعضای حقوقی

اعضا

 

 شرکت Groasis Waterboxx

این شرکت هلندی در زمینه بیابان‌زدایی و احیای جنگل ها در مناطق خشک جهان با سازمان برنامه غذا همکاری می کند و تاکنون نتایج فوق العاده ای با استفاده از تکنیک  واترباکس به دست اورده است.

 

 شرکت Eco Road Africa

این شرکت در موریتانی در شمال غربی افریقا فعال است.محصولات این شرکت سازگار با محیط زیست و امولسیون های پایه پلیمری، زیست تخریب پذیر هستند. که برای تثبیت و استحکام هرگونه خاک یا مصالح و همچنین کنترل فرسایش و مهار گرد و غبار استفاده می شوند.

.

 

 

 شرکت SoilWorks

این شرکت آمریکایی، فناوری تثبیت خاک و کنترل گرد و غبار با فناوری دوست دار محیط زیست است. این شرکت در زمینه حل مشکلات مربوط به ساخت و ساز، معدن، نگهداری آب و کنترل گرد و غبار فعالیت دارد.

.

 

 

 شرکت KC Cottrell

شرکت KC Cottrell، پیشرو در توسعه فناوری سبز در بخش جهانی محیط زیست و انرژی است. این شرکت در سال ۱۹۷۳ ابتدا به عنوان شرکتی در زمینه توسعه گیاهان زیست محیطی- اتمسفری تأسیس شد و پروژه‌های متعددی را با موفقیت به سرانجام رسانید و در نهایت به یکی از معتبرترین شرکت های محیط‌زیستی در کشور کره تبدیل شد.

علاوه بر این، KC Cottrell به عنوان یک شرکت پیشرو و برتر جهانی در بازارهای جهانی در زمینه محیط زیست و تأسیسات انرژی‌های تجدیدپذیر شناخته می‌شود.

این شرکت در حال حاضر دارای دو پروژه تحقیقاتی فعال در زمینه بهبود کیفیت هوا می‌باشد:

۱) توسعه فناوری پیشرفته با مقیاس ۱۰ مگاوات برای جمع‌آوری CO2 با استفاده از جاذب‌های خشک و مایع‌سازی آن به مقدار ۵۰ تن در روز.

۲) فناوری بهبود کیفیت هوا در محیط‌های بسته

.

 

 شرکت MANN+HUMMEL

شرکت MANN + HUMMEL بیش از ۷۷ سال است که در تصفیه مایعات و هوا متخصص بوده و در زمینه آلودگی هوا، اهداف خود را بر بهبود کیفیت هوا در نقاط اصطلاحا کانونی متمرکز نموده است. در واقع مهم‌ترین هدف کارشناسان این شرکت، متمرکز بر چگونگی پالایش هوا در مکان‌های است که آلودگی هوا در آنجا زیاد است. عامل این آلودگی‌ها ترافیک سنگین یا مقدار انتشار بالای گازهای سنگین از دودکش‌ها و تبادل هوای کم است.

این شرکت در چند دهه اخیر به دلیل تولید فیلترهایی که در وسایل نقلیه یا ساختمان‌ها استفاده می‌شوند، به شهرت و جایگاه بالایی دست یافته‌اند.

 

 

گروه فناوری بورن

Born Group یکی از برجسته ترین گروه های سرمایه گذاری با تکنولوژی پیشرفته و بالا در بخش مرکزی و غربی چین است که در سال۱۹۹۷ تاسیس گردیده. این گروه از سال ۲۰۱۵ فعالیت خود را در زمینه کشاورزی هوشمند آغاز نمود. استراتژی جدید این گروه در سال ۲۰۱۹ بر پایه تامین و بازاریابی و ارتقا کشاورزی چین برنامه ریزی گردید.

در حال حاضر، این گروه با فناوری خاکسازی خود موفق به انجام پروژه هایی در صحرایUlanbuh مغولستان، Hotan of Xinjiang، Hotan of Xinjiang

Ruoergai Plateau of Sichuan, دوبی و … شده است.

 

 

شرکت توسعه‌­ پارک‌های شیمیایی ایرانیان (تپشا)

 این شرکت با هدف مطالعاتی در رابطه با روش‌های طراحی و اجرای پارک‌های صنعتی و شیمیایی از قبیل پارک نمک و پارک گوگرد تاسیس گردیده است. گروه تپشا معتقد است که فرصت بسیار مناسبی در کشور جمهوری اسلامی ایران برای گسترش سرمایه‌گذاری‌ در زمینه توسعه زنجیره ارزش و تکمیل صنایع پایین دستی در کشور وجود دارد که منجر به توسعه پارک‌های یکپارچه صنعتی و شیمیایی در ایران خواهد شد.

به طور خلاصه فعالیت‌های این شرکت به سه حوزه عمده تقسیم‌بندی می‌شود:

۱- خدمات مبتنی بر توسعه پایدار (شامل: خدمات آمایش سرزمین و کنترل گردوغبار و تثبیت ریزگرد).

۲- طراحی و توسعه پارک‌های شیمیایی و صنعتی (شامل: مطالعات پایه فنی، طراحی زنجیره ارزش، طرح جامع (Master Plan) پارک و احداث پارک شیمیایی/ صنعتی).

۳- خدمات عمومی فنی- مهندسی و مدیریتی (شامل: توسعه ایده و تحقیقات، طراحی مفهوم واحدهای صنعتی، مطالعات پیش سرمایه‌گذاری، برنامه‌ریزی فنی و سرمایه‌گذاری، مشاوره مدیریتی، عملیات و بهره‌برداری).

 

 

دفتر امور بیابان سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور

کشور ایران بر روی کمربند خشک جهان قرار گرفته است. در حالی که سهم کشور از خشکی های جهان تنها ۱.۲ درصد می باشد، ۲.۴ درصد از بیابان های جهان را درخود جای داده است. میانگین بارندگی یک سوم و میزان تبخیر و تعرق سه برابر میانگین جهانی است. بیش از ۱۰۰ میلیون هکتار از اراضی حاصلخیز و منابع طبیعی کشور، بیابان زایی و تخریب سرزمین را تجربه می کند. حال آن که اکوسیستم های بیابانی، ۳۲.۵ میلیون هکتار از اراضی کشور واقع در ۲۲ استان را شامل می شود. در این بین، سطح کانون های بحرانی فرسایش بادی یعنی مناطقی که فرسایش بادی در به صورت توفان های ماسه و هجوم ماسه های روان به زیرساخت ها و منابع اقتصادی، اجتماعی و زیستی خسارت وارد می نماید به بیش از ۱۳ میلیون هکتار بالغ شده است.

دفتر امور بیابان سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور که از سال ۱۳۳۸ با هدف تثبیت ماسه های روان ماموریت خود را آغاز نموده است متولی اصلی سیاستگزاری، برنامه ریزی و نظارت بر اجرای پروژه های مرتبط با کنترل فرسایش بادی بوده و بدین منظور از روش های بیولوژیک (نهال کاری، بذرکاری، قلمه کاری، مدیریت هرزاب، حفاظت و قرق، بادشکن اطراف مزارع)، روش های بیوشیمیایی (مالچ پاشی توام با عملیات بیولوژیک)  و روش های بیومکانیکی (بادشکن غیرزنده همراه با عملیات احیایی) استفاده می کند.

دستاوردهای بیش از ۶ دهه فعالیت بی وقفه تلاشگران عرصه بیابانزدایی در کشور، به ایجاد ۲ میلیون هکتار جنگل های دست کاشت بیابانی و کمربند سبز حفاظتی در برابر ماسه های روان در اطراف شهرها، روستا، جاده ها، راه آهن، کانال های آبیاری، اراضی کشاورزی و سایر تاسیسات موجود واقع در مناطق بیابانی کشور شده است که مجموعه ای از کالاها و خدمات اکوسیستمی را در اختیار بهر برداران و جوامع محلی قرار می دهند و ارتقای وضعیت معیشتی و شاخص های  اکولوژیک را به بار می آورند.

در سال های اخیر، تغییر اقلیم و خشکسالی و نیز بهره برداری بی رویه از منابع آب کشور، شرایط را برای گسترش کانون های بحرانی فرسایش بادی فراهم نموده و دامنه کاری دفتر امور بیابان به بستر تالاب های خشک شده و کانون های بحرانی گردوغبار از جمله در اطراف دریاچه ارومیه گسترش یافته است.

 

شرکت کنترل بیابان

فناوری نانو رس مایع، محصول ثبت شده شرکت نروژی DESERT CONTROL می باشد. این محصول به طور مستقیم روی زمین خشک و ماسه ای پاشیده می شود و در پروفیل خاک یک شبکه نگهدارنده آب ایجاد می کند. نانو رس مایع سبب نگهداری آب بین ۵۰ تا ۶۵ درصد میگردد که در نتیجه استفاده از این محصول کاهش مصرف آب ، صرفه جویی در هزینه ، خاک مقاوم تر و بازده بیشتر میوه و سبزیجات را به دنبال خواهد داشت.

 

شرکت موبیدیک

شرکت سوئیسی mobydick بیش از ۳ دهه است که نماد کیفیت عالی و اجرا در زمینه کنترل انتشار ذرات معلق گرد و غبار است.به لطف فناوری پیشرفته و مدیریت آب و انرژی، همه محصولات کنترل گرد و غبار این شرکت با کیفیت عالی، دامنه زیاد اسپری و قطر مناسب قطرات آب ارائه می گردند.

دستگاه اسپری قطرات کوچک آب جهت فرونشاندن گرد و غبار، فناوری جهت پالایش هوا می باشد که در دو گروه صنعتی و شهری قابل استفاده می باشد.

 

شرکت بسپار فراورش ایرانیان

شرکت بسپار فراورش ایرانیان در سال ۱۳۹۵ توسط تعدادی از متخصصان  و اساتید دانشگاه تاسیس گردید. این شرکت در پارک علم و فناوری مدرس مستقر  می باشد و هدف اصلی از تاسیس این شرکت تولید دستگاه Force Spinning  برای نخستین بار در ایران و آسیا  تولید نانو الیاف و تجهیزات پلیمری و سوپر جاذب پلیمری می باشد.

پودر سوپر جاذب یک پلیمر است که قابلیت جذب آب و مواد محلول در آب را دارد.این پودر توان جذب بالای آب و مایعات بیولوژیکی را دارا می باشد. توان جذب این پودر ها بالای ۱۵۰ برابر نسبت به وزن خشک خود است. زمان جذب پودر ها بسیار بالا بوده و هر گرم در کمتر از یک دقیقه توان جذب بالای۶۰ برابر وزن خود را دارند. یکی از کاربردهای سوپر جاذب ها کمک به حفظ رطوبت خاک در عملیات بیابان زدایی است.

 

 

موسه جهاد نصر( عمومی غیر دولتی)

موسسه عمومي غير دولتي جهاد نصر در تاريخ ۱۳۶۴/۱۲/۲۷در اداره ثبت شركتهاي تهران به شماره ۳۰۷۷ بنام بنياد مستضعفان به ثبت رسيد. پس از مكاتبات و توافقات فيمابين وزير وقت جهادسازندگي، نخست وزير وقت و رئيس بنياد مستضعفان در تاريخ ۱۳۶۵/۰۱/۲۰ضمن عقد صلح غيرمعوض به وزارت جهاد سازندگي واگذار گرديد. بدين ترتيب مسئوليتهاي موسسه به وزير جهاد سازندگي تفويض گرديد.

موضوع فعاليت موسسه :
موضوع فعاليت موسسه با عنايت به ماده «۳» اساسنامه مصوب مورخ ۱۳۷۹/۰۴/۲۰ پس از انجام اصلاحات مورخ  ۱۳۸۷/۰۳/۲۶  هيئت محترم وزيران بشرح ذيل مي‌باشد :
 ۱-۱- ارائة خدمات فني و مهندسي در مراحل مطالعه، طراحي و مديريت و اجراي طرح‌ها و پروژه‌هاي عمراني شامل ارائة خدمات فني و مهندسي، عمران روستايي، جنگل و مراتع، شيلات و آبزيان، آبخيزداري، امور دام.
 ۱-۲- انجام فعاليتهاي بازرگاني و اجاره و استيجارة ماشين‌آلات و مبادرت به امر حمل و نقل و تحصيل و ارائة نمايندگيهاي مختلف داخل و خارجي جهت تهيه، تأمين و صدور انواع تجهيزات و ماشين‌آلات و قطعات يدگي و ملزومات مورد نياز آنها در ارتباط با موضوع مؤسسه با رعايت قوانين و مقررات مربوط.
 مأموريت جديد دولت به موسسه به منظور توسعه پايدار منابع آب و خاك كشور در سطح ملي و اجراي كامل سامانه هاي مورد نياز از قبيل شبكه هاي فرعي آبياري و زهكشي ،تجهيز و نوسازي در اراضي پاياب سدهاي احداث شده خوزستان و ايلام مي باشد كه در بخش كشاورزي طرح عظيم و منحصربه فردي است.
از ديگر ماموريتهاي محوله به اين موسسه طرح پرورش آبزيان با تاكيد بر پرورش ماهي در قفس در درياي خزر ، خليج فارس ، درياي عمان و سدهاي مخزني با منشاء آب كشاورزي مي باشد .
وزير محترم جهاد كشاورزي طي حكمي برقدار كردن چاههاي آب كشاورزي را نيز به اين موسسه تكليف نموده است.
هم چنین تثبيت ريزگردها در استانهاي جنوبي كشور نیز یکی ازفعاليتهاي اين موسسه مي باشد.

irimo-logo 

سازمان هواشناسی کشور

ثبت و تجزیه و تحلیل فاکتور های اصلی اقلیمی موثر در شکل گیری و جابه جایی طوفان های گرد و خاک شامل: مقدار، توزیع و شدت دما، رطوبت ، تبخیر و تعرق ، توده هوا، سرعت باد، همرفتی و دیگر حرکت های مخصوص باد همچنین برهم کنش لایه های خشکسالی انباشته، رطوبت و سایر پارامترهای مورد نیاز در سازمان هواشناسی.محصولات مرتبط با گردو خاک تولیدی در مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران هواشناسی
نقشه تعداد روز گرد و خاک با دید کمتر از ۱۰۰۰ و ۵۰۰۰ متر این ماه در سال جاری، سال گذشته و بلند مدت
نقشه تعداد روز گرد و خاک با دید کمتر از ۱۰۰۰ و ۵۰۰۰  متر از ابتدای سال شمسی تا پایان هر ماه  در سال جاری، سال گذشته و بلند مدت
نقشه تعداد روز گرد و خاک با دید کمتر از ۱۰۰۰ و ۵۰۰۰  متر سه ماهه اخیر  در سال جاری، سال گذشته و بلند مدت
بررسی اثر تغییر اقلیم برروی افزایش این پدیده طی سالهای اخیر و در دهه های آتی
محصولات مرتبط با گردو خاک تولیدی در مرکز ملی پایش و هشدار سریع گرد و خاک
صدور بولتن سه روزه گرد و خاک : در این مرکز به صورت روزانه مدل منطقه ای برای ایران و منطقه خاورمیانه اجرا و برای تمامی استان های کشور اقدام به صدور بولتن سه روزه گرد و خاک می گردد.
برونداد ۹ مدل جهانی با همکاری مرکز منطقه ای گرد و خاک بارسلونا به همراه پارامترهای جوی مختلف مانند رطوبت خاک، سرعت اصطکاکی، ضرایب ناپایداری و تصاویر ماهواره گرد و خاک در وب سایت این مرکز قرار داده می شود.

پژوهشکده زیست فناوری سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران
TelegramWhatsappFacebookLinkedInInstagramLinkedInBale
تهران- میدان شیخ بهایی- خیابان اوستا-پلاک ۷
تلفن: ۶۱۰۰۶۰۴۱-۰۲۱
ایمیل:info@sds-tc.ir
کدپستی:۱۹۹۵۸۵۹۶۱۱

اخبار

اعضای حقوقی شبکه

اعضای حقیقی شبکه

گزارش

فناوری